به گزارش ثبت امارات، بیمه درمانی در دبی یکی از انواع بیمه این کشور است و داشتن آن برای ایرانیان مقیم و هر فرد دیگری که قصد دریافت اقامت کشور امارات را دارد، ضروری است. اگرچه هزینه زندگی در دبی نسبت به سایر کشورهای خاورمیانه بیشتر است، اما با توجه به انواع سرمایه‌گذاری‌های ملکی و … هر ساله بر تعداد افرادی که برای کار و زندگی به این کشور مهاجرت می‌کنند، افزوده می‌شود. از طرفی با در نظر گرفتن حقوق کارگر ساده در دبی به پول ایران، تعداد زیادی از ایرانیان برای کار در دبی ترغیب می‌شوند. توجه داشته باشید که بیمه درمانی برای تمام ساکنان امارات متحده عربی اجباری است. بنابراین افراد چه توسط شرکت‌های بیمه و چه به تنهایی، باید گزینه‌ای مناسب برای پوشش بیمه درمانی خانواده‌شان پیدا کنند.

اهمیت بیمه درمانی در امارات

به گزارش ثبت امارات، بیمه درمانی یکی از چندین نوع بیمه در کشور امارات به شمار می‌رود. قانون امارات داشتن برخی از بیمه‌ها را برای تمامی ساکنان این کشور ضروری کرده است که بیمه درمانی یکی از آن‌ها محسوب می‌شود. در یک دسته‌بندی کلی انواع بیمه درمانی در دبی به دولتی و خصوصی تقسیم می‌شود.

به‌طورمعمول، افرادی که برای کار به دبی مهاجرت کرده‌اند، از طریق شرکت‌های کارفرما، تحت پوشش یکی از انواع بیمه درمانی در امارات قرار می‌گیرند. شرکت‌های بیمه در دبی به دلیل اجباری بودن بیمه درمانی برای تمام ساکنان کشور، گزینه‌های کم‌هزینه‌ای را ارائه می‌دهند؛ چنین چیزی کارفرمایان را تشویق به تأمین پوشش‌های مناسب برای کارکنان می‌کند؛ اما هیچ تعهد قانونی برای افراد تحت تکفل کارکنان وجود ندارد. بنابراین افراد مجبور هستند به تنهایی پوشش بیمه درمانی مناسب در دبی را برای خانواده خود پیدا کنند. در این راستا، شناخت انواع بیمه درمانی در امارات و بررسی هزینه‌های آن به یافتن بهترین گزینه کمک بسیاری خواهد کرد.

انواع بیمه درمانی در امارات

به گزارش ثبت امارات، کشور امارات از بهترین سیستم درمانی و استانداردهای مراقبت سلامت و پزشکی بالا در دنیا برخوردار است و این خدمات را هم به‌صورت دولتی و هم خصوصی ارائه می‌دهد و هزینه این خدمات در صورت بیمه‌های دولتی و خصوصی پایین است. از طرفی، پرداخت هزینه بیمه درمانی در دبی با توجه به میزان حقوق کارگر در دبی به درهم مبلغ بسیار ناچیزی است.

بیمه درمانی ارائه شده توسط کارفرما

این بیمه توسط کارفرمایان برای کارکنانشان ارئه می‌شود و در واقع بخش از بسته اشتغال آن‌ها محسوب می‌شود. همان‌طوری که بیان کردیم، شرکت‌های بیمه با گزینه‌های کم هزینه، کارفرمایان را تشویق به تحت پوشش قراردادن افراد تحت تکفل کارکنان نیز می‌کنند؛ اما با توجه به عدم وجود تعهد قانونی، غالباً چنین خدماتی به کارکنان ارائه نمی‌شود. از طرفی با توجه به اجباری بودن بیمه درمانی در این کشور، کارکنان مجبورند به دنبال پوشش خصوصی باشند.

پیدا کردن گزینه مناسب و همچنین پرداخت هزینه بیمه درمانی در دبی ممکن است کاری چالش‌برانگیز باشد. البته با توجه به هزینه زندگی در دبی نسبت به درآمد حتی درآمد کارگری، پرداخت بیمه بار زیادی را بر دوش ساکنان این شهر نمی‌گذارد. ضمن اینکه خدمات درمانی این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارند.

بیمه درمانی خصوصی

ساکنان دبی می‌توانند از طریق شرکت‌های بیمه خصوصی، از خدمات سلامت و درمان در این کشور بهره‌مند شوند.

بیمه درمانی گروهی

این پوشش‌ها، توسط افراد مانند اعضای یک انجمن یا باشگاه و به‌صورت دسته‌جمعی خریداری می‌شود

بیمه درمانی دولتی

دولت امارات به ساکنان این کشور شامل شهروندان، مقیمان دائمی و افرادی که دارای ویزای رسمی هستند، خدمات بیمه سلامت اعطا می‌کند.

بیمه سلامت خارج از کشور

یکی دیگر از انواع بیمه درمانی در دبی و امارات، مخصوص اتباع خارجی و مهاجران در این کشور است که دارندگان آن می‌توانند از خدمات درمانی در این کشور بهره‌مند شوند.

بیمه جامع سلامت

پوشش دیگری تحت عنوان بیمه جامع سلامت در دبی وجود دارد که یک پکیج کامل شامل پوشش‌های عمومی پزشک، جراحی و پوشش‌های خاص بیمه‌نامه است. پوشش‌های خاص این پکیج مراقبت‌های زایمان، تست‌های تشخیص و درمان سرپایی را شامل می‌شود.

هزینه بیمه در امارات

به گزارش ثبت امارات، همان‌طوری که بیان کردیم، داشتن بیمه در امارات متحده عربی اجباری است. بر اساس این قانون، شرکت‌ها و حامیان مالی موظفند پس از صدور ویزای کار، کارکنان، همسر و فرزندان‌شان و هچنین به‌طور کلی افراد تحت تکفل آن‌ها را تحت پوشش‌های مناسب جهت بهره‌مندی از خدمات درمانی در دبی قرار دهند؛ در غیر این صورت، افراد باید به تنهایی به دنبال پوشش بیمه باشند. نرخ بیمه درمانی دبی از حداقل ۱۰۰۰ درهم شروع می‌شود. هزینه این پوشش‌ها برای مهاجران تا سن ۱۰ سال، مبلغی معادل ۱۲۰ و برای مهاجران ۱۸ سال به بالا معادل با ۳۲۰ درهم است.

پوشش بیمه EBP در دبی

به گزارش ثبت امارات، یکی از طرح‌های بیمه درمانی در دبی تحت عنوان EBP برای ساکنانی که درآمد آن‌ها در ماه کمتر از ۴۰۰۰ درهم است، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. همچنین این طرح برای افرادی که کار نمی‌کنند یا توانایی تأمین پوشش مناسب برای افراد تحت تکفل خود را ندارند، گزینه مناسبی است. بسته‌های استاندارد این پوشش از ۶۵۰ تا ۷۲۵ درهم در سال با پوشش‌های درمانی مناسب است. این بسته‌، دسترسی به پزشک عمومی، ارجاع‌های متخصص، برخی از جراحی‌ها، دارو، زایمان، خدمات اورژانس و چکآپ را در برمی‌گیرد. البته این طرح محدودیت‌هایی دارد؛ مثلا حداکثر پوشش آن در سال ۱۵۰.۰۰۰ درهم است.

پس‌از‌این که داشتن بیمه درمانی برای تمامی ساکنان دبی اجباری شد، شرکت‌های مختلفی نسبت به ارائه پوشش بسته EBP اقدام کردند و در واقع ارائه این پوشش مقرون‌به‌صرفه در دبی، به‌عنوان یک گزینه برای تمامی شرکت‌های بیمه ضروری است.

سخن پایانی

به گزارش ثبت امارات، به‌موجب قانون داشتن بیمه درمانی برای تمامی ساکنان امارات اعم از شهروندان، مهاجران و مقیمان دائمی و … ضروری است. بیمه‌های درمانی در امارات در دو بخش خصوصی و دولتی ارائه می‌شوند. میزان درآمد و مناسب بودن حقوق کارگر در دبی به افراد زیادی اشتیاق مهاجرت به این شهر را می‌دهد. شرکت‌ها و کارفرماها موظفند کارکنان خود را تحت پوشش مناسب قرار دهند؛ اما تأمین پوشش برای افراد تحت تکفل کارکنان جزء تعهدات قانونی آن‌ها نیست. بنابراین افراد مجبورند به دنبال تأمین گزینه‌های مناسب برای خانواده خود باشند. هزینه‌های بیمه در امارات نسبت به نوع آن متفاوت است. می‌توان بسته EBP را ارزان‌ترین نوع بیمه درمانی در دبی عنوان کرد.

قبل از مهاجرت به امارات بهتر است همه چیز را درخصوص هزینه بیمه های درمانی امارات بدانید. به همین جهت در این مقاله از ثبت امارات سعی به بررسی انواع بیمه درمانی در امارات داشتیم و امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد. همانطور که میدانید یکی از راه های مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت در این کشور است. افرادی که برای راه اندازی کار در امارات به دنبال بهترین دفترهای کار در دبی و دیگر شهرهای این کشور هستند، همیشه دغدغه انتخاب بهترین مشاور املاک ایرانی در دبی را دارند. اگر شما هم به فکر مهاجرت کاری یا سرمایه گذاری ملکی در امارات متحده عربی هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات مجموعه ثبت امارات است. جهت مشاوره ۲۴ ساعته رایگان این مجموعه فقط کافیست به پشتیبانی ما در واتساپ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید