اگر کشور امارات و شهر‌ مدرن دبی را برای ادامه زندگی انتخاب‌ کردید، باید بدانید که در این کشور باید سخت کار کنید چرا که هزینه‌های زندگی در امارات و دبی بسیار گران است. اما با این حال، با زندگی در امارات، نیازی نیست مالیات بپردازید و می‌توانید از تفریحات متنوع این کشور بهرمند شوید.

برای‌ شروع زندگی در امارات، ابتدا مخارج احتمالی خود را در نظر بگیرید؛ به عنوان مثال اگر فرزند محصلی دارید، باید هزینه مدرسه او را بپردازید. بنابراین بهتر است مشاغل مناسب و دستمزدها را به‌خوبی بررسی کنید و سپس تصمیم نهایی را بگیرید.

در این مقاله قصد داریم شرایط کار در دبی، وضعیت حقوق و استخدام ایرانیان در کشور امارات را بررسی کنیم. همچنین مشاورین پرتلاش ثبت امارات، همواره پاسخگوی سوالات شما در این زمینه خواهند بود و برای کسب اطلاعات تکمیلی پس از مطالعه این مقاله، می‌توانید با آن‌ها در ارتباط باشید.

شرایط کار در دبی برای ایرانیان چگونه است؟

برای شروع کار در دبی ابتدا باید برای اخذ اقامت امارات اقدام کنید. در سال‌های اخیر با تلاش دولت امارات، اقتصاد دبی رو به رشد است و بازار جذب نیروی کار آن بسیار پر رونق است. قبل از ورود به دبی، باید شغل مناسب خود را پیدا کنید و این کار را می‌توانید از طریق موسسات کاریابی‌ در دبی، انجام دهید.

بیشترین مشاغلی که در دبی وجود دارند، مربوط به گروه مشاغل نفت، پتروشیمی، توریست و گردشگری است اما مشاغل دیگر از جمله مشاورین املاک، خدمات زیبایی، پزشکی و پیراپزشکی، مارکتینگ و بازاریابی نیز در دبی پرطرفدار است.

برای اینکه بتوانید در دبی استخدام شوید، ابتدا باید ویزای کاری امارات را دریافت کنید. افرادی که می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند باید شرایط زیر را داشته‌باشند:

 • جاب آفر یا پیشنهاد شغلی: برای اخذ ویزای شغلی ابتدا باید از یک کارفرما در دبی، پیشنهاد شغلی داشته باشید. در این شرایط کارفرما برای اخذ ویزای شما اقدام می‌کند و شما باید هزینه‌های صدور ویزا را بپردازید.
 • شرط سنی: حداقل سن مجاز برای کار در دبی ۱۸ سال است.
 • عدم داشتن سابقه کیفری: برای ورود به کشور امارات هیچ‌گونه سابقه کیفری‌ای نباید داشته باشید.
 • مهارت شغلی: در شغل مورد نظر خود تخصص و تجربه‌های لازم را داشته‌باشید تا دولت امارات را  نسبت به استخدام خود تشویق کنید.

شرایط کار در دبی چگونه است؟
 • ساعت کاری در دبی ۸ ساعت و از شنبه تا پنج شنبه است.
 • در صورتی‌ که کارکنان بیشتر از ۸ ساعت در روز کار کنند، پاداش اضافه کاری دریافت می‌کنند.
 • کارمندان سی روز در سال حق مرخصی دارند.
 • وضعیت سلامت کارکنان در دبی بسیار مهم است و باید ازمایش‌های پزشکی لازم قبل از استخدام انجام شود.

اخذ اقامت امارات و دبی

همان‌طور که گفتیم، قدم اول برای استخدام کار در دبی، اخذ اقامت کشور امارات است. قبل از اینکه کارفرما برای اخذ ویزای کاری شما اقدام کند باید یکی از مجوز‌های‌ورود زیر را داشته‌باشید:

 • ویزای توریستی
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای چندبار ورود
 • ویزای درمان پزشکی

زمانی که می‌خواهید از طریق جاب‌آفر اقامت امارات را دریافت کنید، کارفرما به‌ نوعی اسپانسر شما می‌شود و فرایند اخذ ویزای شما را پیگیری‌ می‌کند. کارفرما می‌تواند برای‌شما ویزای استخدامی، با سی روز اعتبار صادر کند تا وارد دبی شوید و روند استخدام و مجوز اقامت خود را به جریان بیندازید. کارفرما در تمام این مراحل به عنوان پشتیبان و مشاور شما در دسترس است و وظیفه دارد شما را در تمام موارد، کنترل کند.

مشاغل مورد نیاز در دبی

فعالیت اکثر کمپانی‌ها و شرکت‌های بین‌المللی در کشور امارت، موجب به‌وجود آمدن زمینه‌های شغلی‌متنوع در این کشور شده‌است. برای استخدام در‌ دبی ابتدا بهتر است با مشاغل مورد نیاز در‌ دبی آشنا شوید و شانس استخدام خود را بالا ببرید.

صنعت آلمینیوم، صنعت تعمیر کشتی‌ و ساخت قایق، صنعت ساخت و ساز، صنعت صیادی، صنایع دستی و منسوجات، صنعت نفت ‌و پتروشیمی، مهندسی آی‌تی، معماری، بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، مشاور املاک، هتلداری، حوزه درمان و کارمند منابع انسانی از مشاغل مورد نیاز در امارات هستند.

نرخ بیکاری در‌ کشور امارات

یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمینه استخدام در امارات و دبی باید در نظر بگیرید، نرخ بیکاری در کشور امارات است. نرخ بیکاری نشان‌دهنده پویا و فعال بود اقتصاد یک کشور است و هرچه اقتصاد یک کشور فعال‌تر باشد، یعنی سرمایه‌گذاران بیشتری در ان کشور وجود دارد و نرخ بیکاری پایین‌تر است. کشور امارات با تدابیر مناسب توانسته اقتصاد خود را رشد دهد و سرمایه‌گذاران را از سراسر جهان جذب کند. همین موضوع باعث شده‌است در این کشور، صنایع و کارخانجات مختلفی به‌وجود بیاید و نرخ بیکاری پایین باشد. نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۱ در کشور امارات ۳.۳۶ درصد بوده‌است.

هزینه ویزای کار امارات برای ایرانیان چقدر است؟

هزینه ویزای کار امارات با توجه به نوع ویزای کاری متفاوت است اما در مجموع قیمت ویزای کاری دبی ۲۸۲ دلار، ثبت ویزای فوری ۱۰۰ درهم و جریمه یک روز اقامت بیش از حد مجاز ۲۰۰ درهم برای روز اول و ۱۰۰ درهم برای روزهای دیگر است.

ویزای همراه برای کار در دبی چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی که قصد استخدام شدن در‌ دبی را دارند، این است که آیا با اخذ ویزای کاری دبی ‌و استخدام شدن در دبی، می‌توانند خانواده خود را همراه خود ببرند یا خیر. افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری‌ امارات می‌شوند، می‌تواند همسر و فرزندان و افراد تحت تکفل خود را به همراه خود ببرند اما لازم است بدانید که همراه در کشور امارات اجازه کار ندارد. همچنین حدود هزینه لازم برای تامین خانواده ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ درهم در ماه است.

 مدارک مورد نیاز‌برای اخذ ویزای‌ کار امارات

متقاضیانی که قصد اخذ ویزای‌کاری دبی را دارند باید نسبت به تهیه مدارک مورد نیاز اقدام کنند. این مدارک شامل مدارک مربوط به هویت و مدارک مربوط به رزومه و سابقه کاری‌ و تحصیلی است. ارائه مدارک بیشتر در‌ زمینه مهارتی‌ و تحصیلی، شانس استخدام فرد را بالا خواهد برد. در مجموع هنگام درخواست ویزا باید مدارک زیر را آماده داشته‌باشید:

 • پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه سابقه کاری
 • تکمیل فرم‌های سفارت
 • بیمه‌نامه مسافرتی

میزان حقوق  دریافتی در امارات چقدر است؟

در صورتی می‌توانید به رفاه مورد نظرتان در‌کشور امارات برسید که حقوق نسبتا بالایی دریافت کنید. امارات کشور ثروتمندی است و معمولا پرداختی‌های شرکت‌های این کشور به کارکنانشان مناسب است. با این‌حال، بهتر است از میزان حقوق دریافتی مچبرخی مشاغل پرطرفدار در این کشور آگاه شوید.

به‌عنوان مثال شغل حسابداری و امور مالی ۱۶۲۴۱ درهم، مشاغل اداری ۱۰۰۹۶ درهم، تبلیغات و گرافیک ۱۴۶۹۵ درهم، هواپیمایی و هوافضا ۱۶۴۴۱ درهم، معماری ۱۴۲۳۱ درهم و مشاغل مربوط به خودرو ۱۱۶۶۴ درهم امارات در ماه دریافت می‌کنند.

مالیات و هزینه‌های کار در امارات برای ایرانیان چگونه است؟

ارگان‌ها و شرکت‌های اماراتی موظف به پرداخت سالیانه مالیات هستند. همچنین در این کشور مالیات روی تمام محصولات مصرفی‌ و کالاها لحاظ شده‌است. نرخ مالیات در این کشور براساس میزان درآمد بانک‌ها ۲۰ درصد، براساس میزان درامد شرکت‌ها ۵۰ درصد، مالیات عوارض و شهرداری ۱۰ درصد و مالیات هتل‌ها و کارگران ۵ درصد است.

وضعیت اقامت در امارات پس از استخدام شدن چگونه است؟

حتما شما هم به این موضوع فکر کرده‌اید که تکلیف اقامت و تابعیت‌تان پس از اخذ ویزای کاری، چه خواهد شد؟ کشور امارات شرایط دشواری را برای اخذ تابعیت وضع کرده‌است و افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند، ابتدا باید ویزای کوتاه مدت پنج یا ده ساله بگیرند.

افراد پس از سی‌ سال کار در کشور امارات می‌توانند اقامت دائم این کشور را بدست اورند. معمولا این کشور به افراد مهاجر، تابعیت و پاسپورت نمی‌دهد. البته افرادی که ویزای‌طلایی امارات را داشته‌باشند، راحت‌تر می‌توانند برای دریافت اقامت و تابعیت این کشور، اقدام کنند.

مزایای کار در کشور امارات و دبی

کار کردن در کشور امارات و شهر‌ دبی مزایای زیادی دارد. از‌جمله این مزایا می‌توان به عدم تخصیص مالیات بر درآمد، اهدای بسته‌های استخدامی جذاب مثل کمک‌ هزینه اقامت و هزینه تحصیل فرزندان از طرف‌ کارفرما، سبک زندگی ایده‌آل، رفاه بالا و تفریحات جذاب مانند کلوپ‌های ساحلی، مراکز خرید، اسکی، کنسرت، موزه‌ها، هتل‌های مجلل و .‌‌‌‌‌‌‌‌.. اشاره کرد.

نکات تکمیلی استخدام شدن در دبی

استخدام شدن در دبی‌و یافتن یک کار مناسب در کشور امارات، آسان نیست و مسیر نسبتا سختی را در پیش دارید. اما نکاتی وجود دارد که با در نظر گرفتن آن‌ها، ممکن است مسیر خود را هموار‌تر کنید.

دقت کنید که بازار کار در دبی اشباع شده‌است و شما تنها فردی نیستید که نسبت به دریافت ویزای کاری دبی اقدام می‌کنید. به‌همین دلیل باید روزمه خود را تکمیل کنید و با ارائه ایده‌های نو، نسبت به رقبای خود متمایز باشید. همچنین نباید در ابتدای کار، توقع حقوق بالا داشته‌باشید و نسبت به مبالغ پیشنهادی از سمت کارفرما، گارد نداشته‌باشید؛ در نظر بگیرید که در اینده می‌توانید پیشرفت داشته‌باشید.

برای اینکه راحت‌تر به یک کارفرما متصل شوید از پورتال‌های شغلی مانند لینکدین استفاده کنید و با آژانس‌های‌کاریابی‌ در دبی‌ به‌طور مرتب در تماس باشید. رعایت این نکات می‌تواند فرایند استخدام شدن شما در‌ کشور امارات را تسریع ببخشد.

جمع بندی

کشور امارات یکی از ثروتمندترین و پرسود‌ترین کشورهای حاشیه خلیج فارس برای سرمایه‌گذاری و استخدام شدن است. همچنین سبک زندگی هم‌سو با ایده‌ال‌های جهانی در این کشور امکان پذیر است. به‌همین دلیل، همواره افراد زیادی خواهان استخدام شدن در دبی هستند

در این مقاله از وبسایت ثبت امارات شرایط استخدام شدن در دبی، میزان حقوق دریافتی و چگونگی اخذ اقامت در امارات را بررسی کردیم و گفتیم برای استخدام شدن در دبی باید از طریق موسسات کاریابی اقدام کنید.

فراموش نکنید که مشاورین ثبت امارات همواره برای راهنمایی و همراهی شما در مسیر اخذ اقامت دبی و استخدام شدن در دبی، اماده هستند و برای شروع روند مهاجرت، می‌توانید با ان‌ها در ارتباط باشید.

سوالات متداول

از طریق جاب افر و کاریابی مستقیم در امارات، می‌توانید اقدام کنید.

مدت این ویزا معمولا شش ماه است.

خیر، همراهان در این کشور اجازه کار ندارند.

میزان حقوق کارگران ساده در دبی میانگین ۲۱۰۰ درهم در ماه است.

future tense – accel human – east black مناسب ترین موسسات برای پیدا کردن کار در دبی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید