به گزارش ثبت امارات، دبی یک کانون گردشگری بین المللی است که به دلیل بالا بودن هزینه‌ی اقامت در هتل، اجاره‌ خانه در دبی بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ همچنین بسیاری افراد برای سرمایه‌گذاری یا کار به این شهر سفر می‌کنند و با توجه به بالا بودن قیمت خرید خانه به دنبال اجاره هستند. برای اقدام به اجاره خانه فرد باید اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند محله‌ی درستی را انتخاب کند. با این توصیفات خوب است بدانید که در دبی بیش از 70 درصد مردم اجاره‌نشین هستند. در این بخش ثبت امارات برای راحتی شما عزیزانی که قصد اجاره خانه در دبی را دارید راهنمایی در نظر گرفته است که شما را با نحوه‌ی اجاره آپارتمان و اجاره‌ی خانه در دبی آشنا می‌کنیم. شما می‌توانید از طریق شرکت‌های معتبر و مطمئن که در زمینه‌ی اجاره آپارتمان و خانه در امارات فعالیت می کنند، آپارتمان مورد نیازتان را اجاره کنید. 

اجاره آپارتمان در دبی

شاید قصد مهاجرت به دبی را داشته باشید. اولین چالشی که پیش روی شما است نحوه اجاره خانه و قوانین و مقرراتی است که در دبی وجود دارد. قبل از اینکه بخواهید آپارتمان اجاره کنید باید با صفر تا صد آن آشنا شوید. اجاره آپارتمان در دبی کاملاً با ایران متفاوت بوده به همین دلیل باید به‌دقت مورد بررسی قرار بگیرد تا از هرگونه پیچیدگی و هزینه‌تراشی غیرضروری جلوگیری شود.

نکات ضروری درباره اجاره خانه در دبی

قبل از اینکه خانه‌ای را در دبی اجاره کنید حتما به نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم توجه کنید:

⊛ خانه‌های اجاره‌ای در دبی حتماً باید شماره شناسه RERA داشته باشند.

⊛ در اجاره‌نامه حتماً باید هزینه‌هایی مثل هزینه‌های اینترنت، آب، برق و… ثبت شود.

⊛ حتماً باید در قرارداد خانه مبلغ اجاره خانه و مبلغی که به‌عنوان دیپازیت گرفته می‌شود ثبت گردد.

⊛ ثبت کردن قرارداد اجاره خانه در EJARE واجب است. (EJARE سیستمی برای کنترل قراردادهای بین صاحب منزل و مستاجر است)

⊛ طبق قانون دبی معمولاً مالکان خانه موظف هستند در طول اجاره هزینه تعمیرات را پرداخت کنند و باید این موضوع در اجاره‌نامه ذکر شود.

⊛ سازمان آب و برق دبی ماهانه مبلغی را برای هزینه آب – برق – گاز دریافت می‌کند که این هزینه بسته به نوع ساختمان یعنی آپارتمان یا ویلایی بودن خانه دارد. به طور معمول حدود 1200 درهم برای آپارتمان و حدود 5000 درهم برای ویلا دریافت می‌شود.

⊛ اگر بخواهید قبل از اتمام مدت قرارداد اجاره، خانه را تخلیه کنید یا اینکه قرارداد خود را تمدید کنید باید از 2 ماه زودتر صاحب‌خانه را مطلع کنید.

⊛ اگر صاحب‌خانه بخواهد مستأجر را زودتر از موعد مندرچ در قرارداد از خانه بیرون کند باید 6 ماه زودتر به مستأجر خود بگوید.

⊛ در دبی، چیزی به اسم رهن وجود ندارد و خانه‌ها فقط اجاره داده می‌شوند.

⊛ روند و قوانین اجاره به طور کلی در هر هفت امارت یکسان است؛ اما در مورد قانونی کردن قراردادها یا پرداخت سپرده‌ها، ممکن است بین آن‌ها تفاوت‌های جزئی وجود داشته باشد.

⊛ قرارداد خانه‌ها در دبی یک‌ساله است و در صورت لغو آن باید جریمه بالایی پرداخت کنید.

⊛ مالکان اکثرا اجاره خانه را به صورت ماهانه دریافت نمی‌کنند.

⊛ اکثر صاحبخانه‌ها به چک‌های قبل از تاریخ یک ساله و همچنین اجاره بهای سه ماه به عنوان سپرده اولیه نیاز دارند.

⊛ بهترین حالت برای پرداخت هزینه اجاره این است که کرایه یک سال را جلوتر پرداخت کنید.

نحوه اجاره آپارتمان در دبی

❶ در مرحله اول شما باید به سایت‌هایی که به صورت آنلاین در زمینه اجاره خانه در دبی فعالیت می‌کنند مراجعه کنید. در این مرحله باید هر آنچه که از یک خانه انتظار دارید و بودجه‌ای که دارید را با کارشناسان مجموعه در میان بگذارید؛ برای مثال اینکه میزان بودجه، مبله بودن یا نبودن خانه، چند خوابه بودن، دسترسی‌های خانه، متراژ، مکان جغرافیایی و … باید مشخص شود تا بهترین گزینه را در اختیار شما قرار بدهند

➋ در مرحله بعد که انتخاب خود را نهایی کردید برای بازدید از خانه یک زمان و تاریخ را مشخص کرده و به آنجا می‌روید. حتماً در زمان بازدید به تمامی موارد مورد نظر خود توجه کنید و سؤالات مرتبط را از صاحب ملک بپرسید.

نکات ضروری هنگام بازدید از خانه

⊛ امنیت محل زندگی

⊛ اگر خودرو شخصی ندارید دسترسی خانه را به ایستگاه‌های اتوبوس، مترو، تاکسی و دیگر وسایل نقلیه عمومی بررسی کنید.

⊛ نزدیکی به محل کار شما

⊛ سر و صدا در منطقه

⊛ امکاناتی مانند سالن بدنسازی یا استخر

⊛ امکانات پارکینگ

➌ زمانی که تصمیم نهایی خود را گرفتید باید در مورد مبلغ اجاره مذاکره کنید. می‌توانید روی مواردی مثل تعداد چک چانه بزنید. باید تمام مشخصات قرارداد آپارتمان مثل مدت زمان اجاره و مبلغ دیپازیت، زمان شروع قرارداد، مدت آن را تعیین نمایید.

➍ در این مرحله می‌توانید خانه را رزرو کنید. برای رزرو باید 5 درصد هزینه اجاره را به مالک پرداخت کنید. حتماً برای اثبات پرداخت یک رسید یا کپی از پاسپورت مالک را دریافت کنید.

➎ در مرحله بعد باید قرارداد اجاره خانه را امضا کنید. قبل از اینکه قرارداد را امضا کنید حتماً آن را به دقت مطالعه کنید تا مطابق توافقی که کرده بودید باشد. بعد از این که با مالک در هر موردی به توافق رسیدید می‌توانید قرارداد خود را نهایی کنید؛ همچنین در این مرحله می‌توانید به‌ قرارداد بر اساس توافقی که کرده‌اید موردی اضافه یا حذف کنید.

این شرکت ها فهرستی از آپارتمان‌های قیمت مناسب با شرایط مناسب را لیست بندی کرده اند. اگر قصد دارید از یک مشاور خوب برای اجاره آپارتمان بهره مند شوید، مطمئناً ایده خوبی است که با کارشناسان سایت‌های معتبر که در این زمینه فعالیت دارند در تماس باشید.

ما برای راحتی شما چند تا از سایت‌هایی که در زمینه‌ی اجاره آپارتمان مبله در دبی، اجاره خانه و … فعالیت می کنند لیست کردیم.

★ https://www.providentestate.com

★ https://tranio-amlak.com

★ https://property.mitula.ae

دیپازیت چیست؟

به گزارش ثبت امارات، بسیاری از صاحبان خانه در دبی علاوه بر مبلغ اجاره از مستأجر مقداری پول که معمولاً 5 درصد از کل اجاره یک سال خانه است را به‌صورت امانت دریافت می‌کنند که به آن دیپازیت گفته می‌شود. این دیپازیت برای این گرفته می‌شود که در صورتی که مستأجر به خانه خسارتی وارد کند تضمینی برای پرداخت خسارت‌ها وجود داشته باشد. در صورتی که در طول مدت اجاره مستأجر خانه را به همان شکل حفظ کند تمام مبلغ به مستأجر برگردانده می‌شود.

اجاره روزانه خانه در دبی

در دبی به‌صورت روزانه هم می‌توان خانه اجاره کرد اما اکثرا خانه‌ها به صورت 6 ماهه یا 1 ساله اجاره داده می‌شوند.

نحوه پرداخت هزینه اجاره در دبی

در دبی هزینه اجاره یک ساله را زودتر از موعد یا هزینه‌ی یک سال را به صورت تعدادی چک از شما دریافت می کنند. برخی از مالکان نیز از مستاجران دیپازیت دریافت می‌کنند.

هزینه اجاره خانه در دبی

مهم‌ترین چیزی که باید بدانید این است که قیمت خرید خانه در دبی بسیار گران است و ترجیح هر شخصی برای مهاجرت به دبی اجاره خانه است؛ البته شهر ابوظبی از دبی نیز گران تر می‌باشد. شارجه، فجیره و العین همگی گزینه‌های ارزان‌تری هستند. در دبی شرایط به صورتی است که افراد کارمند و کارگر باید تقریبا نیمی از حقوق ماهانه خود را صرف اجاره خانه کنند. البته حتی با وجود هزینه‌ی بالای مسکن، تجملات و میزان راحتی که دریافت می‌کنند باعث شده که با این موضوع کنار بیایند.

اجاره آپارتمان ارزان در دبی

ارزان‌ترین مناطق دبی برای اجاره آپارتمان در ادامه لیست شده است:

✓ شهر بین المللی (دبی)

✓ شهر ورزش‌های دبی

✓ روستای جمیرا  

✓ رمرام

✓ روستای مثلثی شکل جمیرا

✓ پارک سرمایه گذاری دبی

✓ میردیف

✓ پیست و مجتمع اتومبیل رانی

✓ پروژه مگا در پارک Town Square (مجموعه ای از آپارتمان ها)

✓ برج‌های رودخانه جمیرا Jumeirah Lakes Towers

نمونه قیمت‌های اجاره خانه در دبی

✓ آپارتمان یک خوابه مجلل: 96,670 درهم

✓ آپارتمان یک خوابه معمولی: 56200 درهم

✓ آپارتمان دوخوابه مجلل: 140,000 درهم

✓ آپارتمان دوخوابه معمولی: 79,000 درهم

✓ آپارتمان سه خوابه مجلل: 190,000 درهم

مدارک مورد نیاز برای اجاره کردن خانه در دبی

✓ ارائه گذرنامه

✓ ارائه تصویر بلیت سفر

✓ ارائه کارت اقامت

✓ تسویه کامل هزینه ی اجاره خانه در دبی

مدارک مورد نیاز برای ثبت قرار داد و دریافت گواهی Ejari

✓ ارائه قرار داد اجاره خانه اصلی امضا شده

✓ ارائه کپی از ویزای مستاجر

✓ ارائه کپی از پاسپورت مستجر

✓ یک کپی از پاسپورت صاحب خانه

✓ ارائه یک نسخه از سند مالکیت

✓ ارائه رسید سپرده امنیتی

✓ ارائه شماره پیش فرض 9 رقمی (برای اتصال آب وبرق )

✓ ارائه یک کپی از صورتحساب آخر مستجر قبلی برای اتصال آب و برق

ارزان ترین محله‌های دبی برای اجاره خانه

در زیر 7 محله‌ی ارزان دبی را معرفی می‌کنیم:

✓ دیره

✓ شهر بین المللی (المدينة العالمية)

✓ السطوه

✓ القصیص

✓ الرمرام

✓ دبی جنوبی

✓ شهر تولیدی دبی (مدينة دبي للإنتاج)

سخن آخر

شما در هر محلی اقدام به اجاره خانه در دبی کردید، ثبت امارات آماده ارائه خدمات اجاره ماشین است پس برای رفت و آمد خود نگران نباشید. ثبت امارات خودروهای اقتصادی برای شما عزیزانی که برای مدت زمان طولانی قصد کرایه دارید را در نظر گرفته‌ایم و حتی می‌توانید خودروهای لوکس و لاکچری را با تخفیف در اختیار داشته باشید. خدمات اجاره خودرو در دبی به دو صورت: اجاره خودرو با راننده و اجاره خودرو بدون راننده ارائه می‌شود که هر دوی این سرویس‌ها برای زمان طولانی نیز قابل ارائه است.

سوالات متداول

میانگین اجاره خانه در دبی بین 70.000 تا 100.000 درهم است.

در صورتی که مسافر برای مدت طولانی قصد دارد در دبی اقامت داشته باشد بهتر است خانه اجاره‌ای را انتخاب کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید